Senat jest izbą szczególnie predestynowaną do prowadzenia działań z zakresu dyplomacji parlamentarnej. Senatorowie są w mniejszym stopniu, niż posłowie obciążeni bieżącą pracą, a z racji na prestiż sprawowanej funkcji ich postrzeganie na arenie międzynarodowej jest bardzo korzystne. Poza tym Senat jest miejscem, które ma integrować naszą diasporę rozrzuconą po całym świecie, a więc także diasporę gospodarczą. Polscy przedsiębiorcy odnoszący sukcesy na wszystkich kontynentach i we wszystkich państwach świata są niedocenianą i marnowaną wartością, a na to w obecnej sytuacji politycznej nas zwyczajnie nie stać.  Dyplomacja handlowa i parlamentarna są kluczowymi narzędziami w budowaniu relacji ekonomicznych i politycznych z innymi krajami i przyczynia się do wzrostu znaczenia polskiej gospodarki i budowy reputacji naszego państwa jako zaangażowanego we współpracę międzynarodową i rozwiązywanie problemów współczesności. Dyplomacja handlowa prowadzona w ścisłej współpracy z sektorem prywatnym ułatwia pozyskiwanie inwestycji zagranicznych, transfer technologii, modernizację gospodarki i promowanie polskich przedsiębiorstw w świecie. Jako przedsiębiorca i społecznik zaangażowany od lat w umiędzynarodowienie polskich firm doskonale znam bolączki i problemy, przed jakimi stoją ich przesiębiorcy myślący o zagranicznej ekspasji.

Moje zobowiązania:

  1. Podejmę wysiłki zmierzające do reformy obecnego, zagmatwanego i fragmentarycznego modelu promocji polskiej gospodarki.
  2. Wykorzystując narzędzia parlamentarne i mandat senatora będę promował polskie firmy na zagranicznych rynkach oraz zabiegał o zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza w moim okręgu wyborczym.
  3. Powołam zespół parlamentarny i obywatelskie forum ds. integracji polskiej diaspory gospodarczej.